Top Sport

Ларкин одбил три милиони долари по сезона од Ефес

Еден од најдобрите кошаркари во Европа, iграчот на Анадолу Ефес, Шејн Ларкин на крајот од сезоната ќе стане слободен играч.

Намерата на клубот е да го задржи Американецот, но барем засега преговорите не одат во посакуваната насока.

Имено, турскиот клуб му понудил двегодишен договор со плата од 3.000.000 долари по сезона. Ларкин оваа понуда ја одбил, сакал подолгорочен договор, на три или повеќе сезони, бидејќи го сака животот во Турција и клубот за кој настапува.

Scroll to Top