Top Sport

Левски пресилен за кумановци

Тимот на Куманово загуби во меч од БИБЛ лигата од тимот на Левски од Софија, откако во израмнет меч домаќините беа подобри со 85:78.

Минатогодишниот финалист од балканската лига, беше еднаков противник во првото полувреме, во кое бугарскиот тим имаше предност од само еден поен (45:44). Најефикасен во македонскиот тим беше Миљковиќ со 17 поени, Караџовски уфрли 16, а капитенот Јанески 15.

Левски – Куманово 85:78 (27-25; 18-19; 21-16; 19-18)

Scroll to Top