Top Sport

Охрид загуби во дебито во втората лига на АБА

АВ Охрид загуби во првиот натпревар во втората лига на АБА, откако Борац од Чачак во „Билјанини извори“ беше подобар за 20 коша – 62:82.

Домашниот тим лошо го почна мечот, и гостите направија предност од 7 поени (14:21) по првата четвртина, по што до крајот на мечот постојано да се во негатива.

Реми Бери беше најефикасен со 21 поен за македонскиот тим, додека Кенет Крејг Рос постигна 13 поени. Во српскиот тим најефикасен беше Стојадиновиќ, исто така со 21 поен.

Охрид – Борац Чачак 62:82 (14:21/19:20/18:20/11:21)

Scroll to Top