Кошаркарот на Милвоки Бакс, Данте Ди Виченцо, што поскоро ќе сака да го заборави натпреварот во Портланд, не поради тоа што неговиот тим загуби од Трејлблејзерс 118:103, туку поради поради тоа што тој беше понижен во еден дуел со Си-Џеј Мекалум.

Ѕвездата на Портланд блескаше во триумфот над Милвоки Бакс, постигна 40 поени, а потегот против Ди Виченцо во транс ги фрли неговите соиграчи.

Мекалум со еден дриблинг го „извади од патики“ играчот што сезонава дебитира во НБА лигата.