Top Sport

Мексико повторно ги порази САД

Мексико ја порази репрезентација на САД 97:88 во квалификациите за пласман на Светското првенство. Ова е трета победа на Мексиканците во дуелите со САД во последните три години.

Третата четвртина го реши победникот. Мексико убедливо ја доби со 31:12. Најдобра на теренот беше Орландо Мендес-Валдес со 27 поени, Габриел Џирон постигна 19, а Пол Стол забележа 18 поени и 11 асистенции.

Поранешната НБА ѕвезда, Ајзеа Томас ги предводеше САД со 21 поени и 10 асистенции.

И покрај тоа што Американците играа без најголемите ѕвезди, поразот преставува големо изненадување.

На табелата во Д-групата води Мексико со две победи, Порторико и САД имаат победа и пораз, а Куба има два порази.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

free anime Mother of the Goddess’ Dormitory

AnimeHeaven Tokyo Revengers (Dub)

AnimeHeaven One Piece

animeheaven es One Piece (Dub)

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 39

Scroll to Top