Top Sport

Навивачите дивееја и го прекинаа мечот меѓу Будуќност и Сутјеска

Црногорските спортови се занимаваат со скандали, а нов беше виден во плејофот од локалниот шампионат меѓу Сутјеска и Будучќост.

Тој меч вечерва беше прекинат поради тепачка на навивачите во втората четвртина.

Будуќност водеше со 36:26, кога популарните „Варвари“ влегоа на теренот преку официјалниот влез и почнаа да ги провоцираат домашните навивачи.

Како што пренесува порталот „РТЦГ“, навивачите на Сутјеска одговориле со фрлање столчиња.

Дури потоа реагираше полицијата и ги избрка гостинските навивачи од салата.

Имаше план да излезе и домашната „Војвода“, но Сутјеска одби да го продолжи мечот без своите поддржувачи.

Натпреварот нема да продолжи вечерва, а се уште не се знае каква ќе биде одлуката на Кошаркарскиот сојуз на Црна Гора.

Scroll to Top