Top Sport

Не шутнаа ниту едно слободно – Реал го победија Жалгирис

Кошаркарите на Реал Мадрид го победија Жалгирис со 70:58 во Евролигата. Натпреварот ќе остане забележан во аналите бидејќи домашните играчи победија без изведено слободно фрлање.

Играчите на Жалгирис за 40 минути игра направија само 13 прекршоци. Домашниот тренер Пабло Ласо рекол дека никогаш во животот не видел натпревар во кој играчите на еден тим ниту еднаш не застанале на линијата за слободни фрлања.

По 26 коло, Реал со скор од 16 победи и 10 порази се наоѓаат на четвртото место, а Жалгирис се деветти со 14 победи и 12 порази.

 

4Anime 4anime english: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (https://4anime.biz/m/v1LR) Episode 12

KissAnime kissanime fire force: Watch Death Note Episode 6

Scroll to Top