Top Sport

Нејпир: Месина лаже за да ги покрие сопствените проблеми

Кошаркарот на Црвена звезда Шабаз Нејпир му одговори на тренерот на Олимпија Милано, Еторе Месина, кој откри дека плејмејкерот сака да се врати во Милано.

Месина изјави за „Кориере дела Сера“, дека Шабаз испраќа пораки преку своите пријатели дека сака да се врати.

„Ок, разбирам. Вашиот тим не започна како што сакавте, а ниту јас, но престанете да ме користите како причина. Во моментов се справувам со моите проблеми како играч, но среќен сум што сум во Црвена звезда и ќе бидам подобар за нив. Давате изјави за играч кој повеќе не е дел од вашиот тим, немојте. Престанете да ги лажете вашите навивачи за да ги решите сопствените проблеми“, напиша Напиер на Инстаграм.

Во исто време Месина го демантираше пипувањето на „Кориере дела Сера“.

„Никогаш не реков дека играчот некому ја изразил својата желба да се врати во Олимпија. Тоа беше чисто новинарско толкување. Многу ги почитувам Нејпир и Звезда, а принципиелно не зборувам за играчи од други тимови. “, рече Месина.

Scroll to Top