Top Sport

„Новиот Шекил О’Нил“ чука на вратите на НБА (видео)

Се вика Зајон Вилијамсон, игра за колеџот Дјук, има само 18 години, висок е 201 сантиметар, а веќе има 129 килограми.

Според најавите „новиот Шекил О’Нил“ веќе од наредната сезона можно е да се најде во НБА.

Доколку младиот Вилијамсон влезе во најквалитетната кошаркарска лига во светот, тогаш потежок од него би бил само „џинот“ Бобан Марјановиќ кој тежи 132 килограми.

Погледнете дел од репертоарот на Вилијамсон:
https://www.youtube.com/watch?v=r_uqYRwjEc8

Scroll to Top