Top Sport

Од НБА во Реал Мадрид

Францускиот репрезентативец Венсан Поарије е нов играч на реал Мадрид. Поранешниот играч на Басконија, изминатите две сезони ги мина во НБА лигата.

Поарије, не успеа да направи кариера во САД, за две сезони, одигра само 32 натпревари за Бостон Селтикс и Филаделфија Севентисиксерс.

Поарије, во Реал ќе му биде резерва на Еди таварез, откако Алекс Тајус не успеа да одговори на предизвикот.

Шпанските медиуми објавија дека Поарије со Реал ќе потпише тригодишен договор.

ANIMEFLIX animeflix given movie: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 16 (https://animeflix.nl/m/bl52/ep-16)

4Anime heroes rising 4anime: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) Episode Preview (https://4anime.biz/m/PRar/ep-1)

Scroll to Top