Top Sport

Ограбени додека играле натпревар (Видео)

Кошаркарите на Химки биле ограбени додека го играле третиот меч од финалната серија во ВТБ лигата против ЦСКА Москва.

На снимките од безбедносните камери се гледа неидентификуван маж, кој има уредна акредитација како „оперира“ во соблекувалната. Крадецот не бил член на ниту една медиумска куќа, поради што полицијата истражува како воопшто добил акредитација.

Кошаркарите на Химки останале без пари и без своите часовници.

Scroll to Top