Top Sport

Почина српскиот кошаркар Јеловац, кој доби мозочен удар на тренинг на АЕК

Поранешнито српски репрезентативец, Стеван Јеловац почина по поседиците од мозочниот удар кој го доби на тренинг со неговиот клуб АЕК Атина на 14 ноември, потврди грчкиот клуб.

По колапсот, тој беше во клиника во Атина, по што пред неколку дена бил префрлен во својата татковина, каде што почина.

32-годишниот Јеловац е роден во Нови Сад, а во кариерата играше за Црвена звезда, Анталија, Сарагоса, Газијантеп и АЕК. Тој дебитираше за српската репрезентација на 28 години, и помогна во пласманот на Светското првенство во 2019 година.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime online Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

anime gogo GoGoAnime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

watch anime free Demon Slayer: Entertainment District Arc

animes online The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 9

Scroll to Top