Top Sport

Поранешен НБА шампион уапсен со марихуана и муниција, му се закануваат две години затвор

Иман Шумперт, кошаркарот кој со Кливленд има НБА титула е уапсен на аеродромот во Далас, откако во неговиот ранец била пронајдена марихуана. Кај него биле пронајдени нешто повеќе од 170 грама наркотици, по што бил лишен од слобода. Покрај тоа, пронајден е магацин од „Глок“ и 14 куршуми од девет милиметри, но не и пиштол.

dobivaj vesti na viber

Доколку биде прогласен за виновен, се соочува со потенцијална казна од две години затвор и парична казна од 10.000 долари.

Последниот ангажман на Шумперт во НБА беше кога потпиша десетдневен договор со Бруклин за кој одигра неколку натпревари во текот на регуларниот дел од сезоната 2020/21.

Во текот на кариерата играше за Сакраменто, Хјустон и Кливленд со кои освои прстен во 2016 година.

tải sunwin

game sunwin game sunwin game sunwin

game bài sunwin sunwin apk sunwin apk

tải sunwin

sunwin

Scroll to Top