Top Sport

Прва победа на У-18 репрезентацијата во Измир, утре против Хрватска за опстанок во елитата

Македонската кошаркарска репрезентација до 18 години стигна до својата прва победа на Европското првенство во Измир, Турција, откако во драматичен меч со 65:62 ја победија Црна Гора во меч за пласман. Ова значи дека утре во директен дуел со репрезентацијата на Хрватска ќе падне одлуката за опстанок во елитната „А“ дивизија во мечот за 13. место.

dobivaj vesti na viber

По одличното прво полувреме, Македонија имаше предност од 32:25, но Црногорците успеаја да се вратат и со пресврт 24:14, стигнаа до 59:56 водство. Сепак, потоа, Шошкиќ реализираше за 59:59, пред да поведеме со 64:62 на помалку од минута до крајот на мечот.

Фото: КФМ

tải sunwin

game sunwin sunwin tải sunwin apk

tải sunwin

sun win

sun win

Scroll to Top