Top Sport

Рокетси се ослободија од ДеМаркус Казинс

Четирикратниот Ол-стар кошаркар ДеМаркус Казинс ќе биде слободен во изборот на нова средина. Хјустон Рокетс донесоа одлука да го отпуштат кошаркарот по само 25 меча сезонава, јавува доброупатениот новинар на „Atletik“- Шамс Чаранија.


„Ракетите“ минатата недела му гарантираа на Казинс плата од 2,3 милиони долари по сезона, а сега наеднаш е слободен играч.

Како што тврди „ЕСПН“ Казинс не бил задоволен со улогата помошен центар покрај Кристијан Вуд. Тој не бил задоволен ниту со минутажата, сакал повеќе време да поминува на паркетот, па најверојатно во иднина ќе биде дел од друг НБА тим.

Казинс има 30 години, а на досегашните 25 меча за Хјустон просечно постигнуваше по 9,6 поени и 7,6 скока.

Имаше серија повреди, најголемата беше онаа на Ахиловата тетива во сезоната 2017/2018.

Watch Fairy Tail Episode 8 at website https://animedao.nl. See more animedao bleach

Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full at GoGoAnime one punch man season 2 gogoanime

Scroll to Top