Top Sport

Рубио е МВП во Кина, Гасол најави повлекување од репрезентацијата

Рики Рубио е прогласен за МВП на Светското првенство и на финалето во Кина, откако беше нивниот најдобар играч во пресметката со Аргентина и заслужено си оди дома со два трофеи.

Рубио, секако, е и во идеалната петорка на Мундијалот, заедно со Србинот Богдан Богдановиќ, најдобар стрелец на шампионатот (183 поени), Французинот Еван Фурние, Шпанецот Марк Гасол и Аргентинецот Луис Скола.

Гасол, пак, по добивањето на наградата, изјави дека најверојатно ова е неговото последно Светско првенство и не сакаше да потврди дали ќе биде во шпанската репрезентација на Олимпијадата во Токио следната година.

„Ова беа три месеци и имав многу среќа и успех. Но, во овој дел од кариерата, навистина не знам. Сакам да бидам во Токио, но не можам да ветувам. Ова, најверојатно, ми е последното Светско првенство“, изјави 34-годишниот Гасол.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch DARLING in the FRANXX (Dub)

aniwatcher app Josee, the Tiger and the Fish

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 7

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 20

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

Scroll to Top