Top Sport

Русите ни направија „услуга“, сега мораме да ја победиме убедливо Естонија

Иако со проблеми во првото полувреме, кошаркарската репрезентација на Русија со 75:52 ја совлада Естонија со што ни ја остави „подотворена“ вратата кон пласман на Евробаскет 2022 за што сега ни е потребна убедлива победа над директните конкуренти, Естонците утре во Перм.

По првата четвртина, Русите имаа само +2 против незгодните Естонци, но како што течеше мечот, така ја зголемуваа разликата, за во последната четвртина да дојдат и до убедлива победа. Евгениј Бабурин со 14 поени беше најдобар за Русите, Андреј Воронцевич додаде 13, додека кај Естонците Јанари Јесар со 10 поени беше најефикасниот.

Бидејќи во првиот меч со Естонија загубивме со 82:91, сега ни е потребна победа од +10 поени утре за да обезбедиме пласман на континенталниот шампионат.

The Quintessential Quintuplets 2 (https://animeflix.nl/m/N0wN) Episode 7 at ANIMEFLIX animeflix god of highschool

Watch I'm standing on 1,000,000 lives. (Dub) Episode 1 at website https://animeheaven.pro animeheavenru

Scroll to Top