Top Sport

Сан Антонио го задржа Ламаркус Олдриџ

Сан Антонио Спарс реши да го задржи стартниот центар Ламаркус Олдриџ, кој потпиша нов тригодишен договор за 72,3 милиони долари.

Петкратниот учесник на ол-стар натпреварот во Сан Антонио е од 2015 година, откако претходно девет сезони го носеше дресот на Портланд.

Олдриџ минатата сезона просечно по натпревар бележеше по 17,3 поени и 7,3 скока. н.ц.

Scroll to Top