Top Sport

Серхио Љуљ уште две години во Реал Мадрид

Кошаркарот кој деценија и пол е дел од Реал Мадрид, Серхио Љуљ, и во наредните две сезони ќе го носи дресот на „кралскиот клуб“. Капитенот на Реал денеска потпиша нов договор за соработка до 2024 година.

dobivaj vesti na viber

„Има деца кои сонуваат да играат во НБА, јас сонував да играм за Реал Мадрид и си го исполнив сонот“, изјави Љуљ.

Тој во далечната 2007 година првпат заигра во дресот на Реал Мадрид и веќе 15 сезони е дел од клубот.

Scroll to Top