Top Sport

(Видео) Дончиќ на натпреварот дојде во спектакуларен автомобил

Лука Дончиќ го предводеше Далас до победата над ЛА Клиперс 101-90, а вниманитетот го привлече пред натпреварот со розово-виолетовиот Шевролет.

Дончиќ мечот со Клиперс го заврши со 22 поени, десет скока и девет асистенции.

Шевролетот е дел од кампањата за патики „Luka 3“, под покровителство на најдобриот кошаркар во историјата Мајкл. Јордан.

Scroll to Top