Top Sport

Вигинс „на постер“ го стави Дончиќ

Голден стејт Вориорс, водат со 3-0 во финалната серија на Западот. Вориорс направија брејк во Далас, со победата 109:100.

dobivaj vesti na viber

Лука Дончиќ може да жали што Маверикс повторно му го уништија фантастичното издание во кое постигна 40 поени. Покрај тоа, Словенецот се најде на погрешната страна на најатрактивниот потег во овогодинешниот плеј-оф.

Него на постер го стави првиот пик на драфтот во 2014 година, Ендрју Вигинс.

Дури и Дончиќ му оддаде почит на противникот.

„Ме удри малку, но беше импресивно, нема да лажам. Ја видов снимката и си помислив: „Ах, барем да можам и јас да имам таков одраз“.

Вигинс мечот го заврши со 27 поени и 11 скока и беше втор најдобра стрелец во својот тим.

 

kéo go88

https://tai.sunwin.gg/

Scroll to Top