Фудбалерите на германскиот шампион, Баерн Минхен се чини пронајдоа нова формула за успех. Баварците синоќа на „Стемфорд Бриџ“ во Лондон го згазија Челси со 0-3, а претходната вечер, наводно, уживале пиејќи виски.

Левандовски, Милер, Габри и дружината ден пред првиот осминафинален дуел од ЛШ се опуштале со лондонски виски. Ги издаде познатиот пејач, Џон Бон Џови.

„Си ја гледав својата работа во барот, а потоа се појави комплетната екипа. Беше тоа завчера вечерта. Момците од Баерн пиеја виски и добро се забавуваа, а потоа излегоа на терен и го разбија Челси. Ќе ги втурнам во неволја со ова, ха, ха“ – изјавил пејачот.

Изјавата на 57-годишниот рокер доаѓа ден по убедливиот триумф на Баварците кои пред реваншот во Минхен „со една нога“ веќе се во четвртфинале од ЛШ.