Top Sport

Британија веќе не е тоа што беше, навивач на Бирмингем нокаутира играч на Астон Вила (фото)

Во тек е дербито од 36 коло на англискиот Чемпионшип меѓу Бирмингем и Астон Вила. На стадионот „Сент Ендру“ попладнево, во 10. минута од мечот навивач на Бирмингем влезе на теренот и го нокаутираше гостинскиот играч, Џек Грилиш. Потоа се создаде метеж на теренот.

Резултатот по првите 45 минути на мечот е 0-0. Ваквиот потег е несвојствен за Англија, за Велика Британија, па затоа сега навивачот ќе се соочи со голема казна.

Погледнете ја целата ситуација:

Сличен инцидент вчера се случи во Шкотска, на мечот Хибернијан – Глазгов Ренџерс.

Скандал во Шкотска, фан го нападна капитенот на Ренџерси на сред меч (видео)

Scroll to Top