Голманот кој од 1995 година е меѓу стативите, кога дел од сегашните фудбалски асови биле во пелени, а некои не биле ниту родени повторно воодушевува со своите интервенции.

Се работи за Џанлуиџи Буфон, италијанскиот голман кој стана легенда на Јувентус и италијанската фудбалска репрезентација, а сега е дел од извонредната генерација на француски ПСЖ.

Буфон викендов на мечот против Бордо со една бравура потсети на старите денови, но и докажа дека се уште вреди

Погледнете: