Top Sport

Доријан Бабунски и донесе победа на Мачида во Јапонија (видео)

Македонски напаѓач, Доријан Бабунски (22) постигна убав гол за својот тим Мачида во победата од 2-1 против Ависпа Фукуока, во јапонската втора лига.

Бабунски во игра влезе во 73. минута, а во 80. Минути го постигна победничкиот погодок за својот тим.

На три кола пред крајот на шампионатот, Мачида е на третата позиција, а нашиот фудбалер досега има постигнато три погодоци.

Scroll to Top