Иако ноќеска во НБА лигата екипата на Лос Анџелес Клиперс со победата од 124-97 против Мемфис Гризлис стигна до 38 успеси во лигата сезонава, сепак денеска на социјалните мрежи најкоментирано е забивањето на Пол Џорџ.

Тој сосема сам, на средина на теренот доби една пресечена топка, по што тргна кон кошот на Гризлис. Кошаркарот направи 3, можеби и 4 чекори пред да ја забие топката во обрачот.

Судиите останаа неми, што не е првпат во најсилната светска лига да се прогледа низ прсти.

Погледнете: