Top Sport

Работнички го победи Вардар во градското дерби

Работнички го победи Вардар со 2:0 во 76. градска пресметка.

“Романтичарите”, освоија важни бодови во борбата за опатанок во лигата.

Воедно со овој триумф Работнички го скокна Вардар на табелата. Работнички сеха се осми со 31 впд, два повеќе од Вардар.
Головите за победа на Работнички ги постигнаа Тосоровски во 75. и Мазари во 94.минута.

Попќаднево се одиграа уште два натпревари, Шкендија со 6:1 го декласира Силекс,додека Струга ремизираше 2:2 со Брегалница и загуби два бода во борбата за титулата.

Scroll to Top