Top Sport

Реал го победи Баерн и го држи чекорот со Фенер и ЦСКА (видео)

Реал Мадрид синоќа во 23. коло од Евролигата го совлада Баерн Минхен со 91-78.

„Кралевите“ на полувреме заминаа со +3, но во третата четвртина заиграа фуриозно и овој период од мечот го добија со +16, па последниот период беше само формалност.

Со новата победа на Реал, тие го држат чекорот Фенербахче и ЦСКА Москва.

Панатинаикос пак пред своите гледачи немаше проблеми против руски Химки и извојуваше победа со 94-85.

Scroll to Top