Top Sport

Азаренка ја заврши сезоната предвреме

Сезоната на Викторија Азаренка е завршена, откако поранешната светска тенисерка број 1 се повлече и од Луксембург опен поради лични причини, а не е јасно дали ќе игра во финалето на Фед купот, во кој Белорусија го пречекува САД на почетокот на ноември.

Двократната гренд слем шампионка оваа година се врати по едногодишна пауза по раѓањето на нејзиниот син Лео, играјќи во Мајорка и на Вимблдон, пред да ги прескокне сите американски турнири поради битката за старателство со нејзиното поранешно момче.

Азаренка работи и тренира во Лос Анџелес, откако судот во Калифорнија забрани патување за малото бебе додека трае судскиот случај.

Scroll to Top