Top Sport

Бекер одбива да ги предаде трофеите од Вимблдон и Австралија

Борис Бекер е обвинет дека одбива да ги предаде трофеите, вклучувајќи го и трофејот од Вимблдон од 1985 по кој стана суперѕвезда, за да ги подмири своите долгови во Велика Британија по банкротот.

52-годишниот Бекер почна процедура за заштита од банкротирање во јуни 2017 година, и пред судот во Лондон е обвинет дека ги крие информациите за своите сметки и своите поседи кои можат да бидат продадени за да се подмират долговите. Меѓу трофеите кои обвинителите ги бараат се неговиот прв трофеј од Вимблдон и тој од 1989, и трофеите од Австралија опен од 1991 и 1996 година.

Неговото судење почнува во септември 2021 година, а обвинителите тврдат дека по банкротот тој ги „сокрил“ трофеите, и префрлил над милион фунти на други сметки, вклучувајќи ги тие на своите поранешни сопруги Барбара Бекер и Шарлели Лили Бекер, а ги криел и своите акции во компанијата „Брејкинг дата корп“.

Бекер, популарниот „Бум Бум“ освои пет гренд слем трофеи во кариерата и 49 титули во сингл, собирајќи над 25 милиони долари во наградни фондови. Ако е осуден, му се закануваат неколку години во затвор.

Our love has always been 10 centimeters apart. Episode 6

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Candy Boy Episode: EX01 - Mirai Yohouzu Episode Full

KissAnime: Agatha Christie's Great Detectives Poirot and Marple anime episode 39 online free at https://kissanime.mx assassination classroom kissanime

Digi: https://www.digi.com/support/forum/user/animeflixnl

Wishlistr: https://www.wishlistr.com/profile/kissanimemx

Scroll to Top