Top Sport

Бушар го покажа костумот за „Денот на вештерките“

Канадската тенисерка Јуџини Бушар не може да се пофали со добра сезона, но сепак, тоа не ја спречува да биде на насловните страници и да привлекува големо внимание кај таблоидите.

Овојпат 23-годишната Канаѓанка, инаку на 81. место на ВТА-листата, го откри својот костум за „Денот на вештерките“ – инспириран од ТВ-серијата од 1990-тите „Бејвоч“ (Чувар на плажите).

Бушар пред две години беше сметана за една од најталентираните тенисерки по пласманот во финалето на Вимблдон, но оттогаш има драстичен пад на рејтингот и на формата. Што не може да се каже за нејзината популарност – таа има 1.5 милиони следбеници на Инстаграм.

Baywatch

A post shared by Genie Bouchard (@geniebouchard) on

Scroll to Top