Top Sport

Дали ова е најдобриот потег во историјата на снукерот? (видео)

Стивен Мегвајр го направи можеби најдобриот трик-потег во историјата на снукерот, откако со одличен камбек го победи Нил Робертсон со 6:5 на Мастерсот.

Шкотланѓанецот, кој е 15-рангираниот играч на светот играше во првото коло против Австралиецот во „Александра палас“ и губеше со 5:1 во понеделникот, кога имаше едноставна задача да стави една црвена топка, пред да се случи чудото.

Naruto Episode 220 at website https://animefreak.ws anime freaks tv

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time (https://gogoanime.be/m/Xlwo) Episode Cam 10min at GoGoAnime gogoanime my hero academia

Scroll to Top