Top Sport

Фиш го „состави“ идеалниот тенисер

Поранешниот американски тенисер Марди Фиш со навивачите на „Твитер“ споделил како би изгледал неговиот идеален тенисер.

Својот идеален тенисер Фиш го „составил“ вака.

Сервис: Џон Изнер
Форхенд: Рафаел Надал
Бекхенд: Новак Ѓоковиќ
Ритерн: Новак Ѓоковиќ
Волеј: Стефан Едберг
Движење: Гаел Монфис
Карактер: Иван Лендл

Марди Фиш има 38 години, во каиерата освоил шест АТП титули во сингл, а најдобриот пласман во кариерата го забележал во 2011 година кога бил седми на АТП-листата.

Има сребрен медал од Олимписките игри во Атина во 2004 година.

Scroll to Top