Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ има многу интересирања надвор од тениските терени, а едно од нив е и танцувањето.

Новак во текот на меѓусезонската пауза имаше можност да се запознае со еден од најпознатите брејкденсери во светот и имитатор на Мајкл Џексон, Салиф Сорс.

Брејкденсерот го подучуваше Ѓоковиќ некои движења, се пофали тенисерот на Твитер.

Српскиот ас се обиде да изведе едно движење, но не успеа до крај во предизвикот и заврши на земја.

Погледнете како изгледаше тоа: