Top Sport

Го остави велосипедизмот, се префрли на манекенство, за повеќе пари (фото)

Луција Јаворчекова (28), шампионка во велосипедизам и една од најпопуларните спортистки во Словачка одлучи да го напушти спортот и да се префрли на манекенство.

Веста алармираше многумина да се запрашаат колкави се примањата во женскиот спорт. Токму поради тоа Јаворчекова се откажа од педалите и се префрли на штикли.

Ако се суди по сегашната популарност, на социјалната мрежа Инстаграм ја следат 1.7 милиони луѓе од цел свет.

Згодната Луција често на социјалните мрежи дели совети како да се остане во топ форма. Погледнете зошто има милионска публика на друштвените мрежи:

View this post on Instagram

Life is better in a bikini 😎

A post shared by Lucia Lachkovic Javorčeková (@luciajavorcekova) on

Scroll to Top