Top Sport

Ѓоковиќ го избегна најлошото, но повторно го чека пекол во Париз: Ждрепката му даде шанса на Новак за „одмазда“

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го доби ривалот на стартот на Мастерсот во Париз каде го брани финалето.

Во првото коло Ѓоковиќ ќе биде слободен, додека во второто ќе игра против подобриот од дуелот Миомир Кечмановиќ – Томас Мартин Ечевери.

Во третото коло, според проекциите, го чека Бен Шелтон, во четврт-финалето можен ривал е Холгер Руне, против кого лани тука го загуби финалето, во полуфиналето Јаник Синер или Андреј Рубљов, додека во финалето противник би бил еден од тенисерите Карлос Алкараз, Данил Медведев, на чија страна од ждрепката се и Стефанос Циципас и Каспер Руд.

Scroll to Top