Top Sport

Грент со нокаут каков што ретко се гледа на УФЦ Прага! (видео)

Американецот Двајт Грент го нокаутираше Карло Педерсоли Јуниор уште во првата рунда на УФЦ спекталкот во Прага, во еден од најдобрите нокаути кој сме го виделе во октагонот.

dobivaj vesti na viber

Грент успеа да извлече удар со десницата директно во брадата на Педерсоли, за да го прати противникот на подот, додека неговата заштита за забите излета од неговата уста. Судијата го прекина мечот откако Педерсоли не беше способен да се брани.

Со победата Грент го подобри скорот на 9-2, додека Педерсоли сега има 11-3.

go88 go math

https://sunwin.gg/

Scroll to Top