Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос никогаш не криел дека не го сака Новак Ѓоковиќ. Но со последната објава како сака да каже дека не ги сака српските спортисти.

По Ѓоковиќ кога неколку пати го провоцираше на социјалните мрежи сега Кирјос „удри“ по кошаркарот на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ.

На својот профил на „Инстаграм“, Кирјос објави фотографија на дебел човек со маска на Џокер (прекар на Јокиќ) од популарната филмаска франшиза „Бетмен“.

„Центарот на Денвер Нагетс после суспензијата на НБА“.