Top Sport

Конор почна одново да ја гради кариерата со багер!

Конор Мекгрегор вели дека почна со обновено градење на повеќе начини, откако по нокаутот од Дастин Поаире сподели видео на кое заедно со својот син (Конор Јуниор) користи мини-багер на плажа.

Поразот од Поаире беше прв со нокаут во неговата ММА кариера, по што беше предмет на безброј исмејувања на социјалните мрежи, но 32-годишниот Ирец вети дека ќе се врати уште посилен најавувајќи трилогија со Американецот, но и дуел со Нејт Дијаз (исто така трет).

„Назад на градилиште, се случува на најдобрите од нас. Ќе изградиме повторно. Даблин мини-копачи“, напиша Мекгрегор.

И покрај милионите кои ги заработи во кариерата, Мекгрегор никогаш не заборави дека пред да ја почне ММА кариерата работеше како чирак на водоводџија.

The Promised Neverland Season 2 Episode 3 at website https://animefreak.ws animefreak latest

Naruto (Dub) Episode 220 at website https://funimationfree.com. See more gen fukunaga

Scroll to Top