Top Sport

Лина Ѓорческа во четврт-финалето на турнирот во Куршумлиска Бања

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа одигра уште еден квалитетен меч и успеа да се најде во четвртфиналето од тенискиот турнир во Куршумлиска Бања во Србија.

Во осминафиналето, Лина успеа да слави над домашната тенисерка Миа Ристиќ со 2:1 во сетови.

Таа го загуби првиот сет со 3:6 во гемови, ном сепак во продолжение од дуелот одигра далеку подобро и ги доби следните два сета со 6:2 и 6:3.

 

Scroll to Top