Top Sport

Мареј добро закрепнува

Енди Мареј полека се подготвува за својот кам-бек на тениските терени, откако постираше видео на Инстаграм во кое сервира без проблеми.

30-годишниот Шкотланѓанец нема играно од Вимблдон во јули, кога ја влоши повредата на колкот, и иако се веруваше дека нема да игра до новата сезона, последните шпекулации велат дека тој може да направи кам-бек многу побргу.

„Полека, но сигурно пристигнуваме таму“, напиша Шкотланѓанецот.

Slowly but surely getting there???

A post shared by Andy Murray (@andymurray) on

Scroll to Top