Top Sport

Масуњане со супер-нокаут во ОНЕ шампионатот

Азиската ММА промотивна куќа „ОНЕ шампионат“ честопати ни носи спектакуларни моменти, како овој од петокот, кога Јужноафриканецот Бокан Масуњане, попознат по прекарот „Малиот џин“ имаше фантастичен нокаут над филипинскиот предизвикувач Рене Каталан во Сингапур.

Каталон е поранешен шампион во вушу на Филипините и се очекуваше да има најголем проблем со Масуњане со неговите боречки квалитети, но Јужноафриканецот успеа да го изненади со ваков удар.

Со победата Масуњане стана фаворит за појасот во перо категорија.

The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Dub) Episode 24 at website https://animeheaven.pro animeheaven boruto

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 20 (https://kissanimeonline.com/m/A9ge/ep-20) at KissAnime kissanime uk

Scroll to Top