Top Sport

Медведев полуде, му порача на судијата дека е пи..а

Данил Медвеев и Стефанос Циципас, во овие моменти го играат второто полу-финале на Австралија опен. Рускиот тенисер има предност од 2:1 во сетови.

dobivaj vesti na viber

Досегашниот тек од мечот го обележа жолчната расправија на Медведев со судијата, во паузата помеѓу вториот и третиот сет.

Медведев инсистирал кај судијата да му даде опомена на Циципас поради „коучинг“. Судијата на забеле[ките само ја сврте главата, на што Медведев тотално полуде.

„Гледај ме кога ги се обраќам“, му рекол Медведев нарекувајќи го пи..а, користејќи го изразот „мала мачка“.

„Нeговиот татко зборува на секој поен. Дали си глуп: О Боже. Ти со лош човек. Како можеш да судиш толку лошо полу-финале на гренд слем турнир“, се замо некои од прашањата кои му ги упати Медведев на судијата.

Медведев е само еден од тенисерите кои играле против Циципас и кои се жалеле дека Гркот во текот на мечот добива совети од својот тренер.

 

https://go88.gg/

https://tai.sunwin.gg/

Scroll to Top