Top Sport

Баерн продале најмногу дресови во 2021

Баерн Минхен продале најмногу дресови во 2021 година. Ова го покажува истражувањето на агенцијата „Еуромерик спорт маркетинг“. Инаку, оваа агенција е официјален партнер на ФИФА.

Според истражувањето на агенцијата, во 2021 година, Баерн продале 3.250.000 дресови. Втор на листата со 200.000 помалку продаден дресови е Реал Мадрид.

Во Топ 10 има четири англиски клуба, уште еден германски, Борусија Дортмунд, додека Јувентус е единствениот претставник на Италија.

Топ 10:

1. Баерн Минхен (Германија) 3.250.000
2. Реал Мадрид (Шпанија), 3.050.000
3. Ливерпул (Англија) 2.450.000
4. Манчестер јунајтед (Англија) 1.950.000
5. Јувентус (Италија) 1.420.000
6. Барселона (Шпанија) 1.340.000
7. Челси (Англија) 1.310.000
8. Борусија Дортмунд (Германија) 1.222.000
9. ПСЖ (Франција) 1.180.000
10. Манчестер сити (Англија) 1.087.000

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch subbed anime Attack on Titan Season 2 (Dub)

GoGoAnime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

Tokyo Revengers (Dub)

watch anime online Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

GoGoAnime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

tải go88
Scroll to Top