Top Sport

Милак пред домашната публика до светски рекорд на 100 пеперутка!

Унгарецот Кристоф Милак постави нов светски рекорд на 200 метри пеперутка пред домашната публика на Светското првенство во Будимпешта, испливувајќи 1:50.34.

dobivaj vesti na viber

Милак го подобри сопственото најдобро време поставено на СП во 2019 во Кина за 0.39 секунди, завршувајќи ја трката за ури 3.03 секунди пред Французинот Леон Маршан.

Олимпискиот шампион, Американецот Боби Финки стигна до злато на 800 метри слободно, откако Украинецот Михаило Романчук водеше до последното свртување и на крајот заврши како трет. САД доби уште едно злато откако Ник Финк победи на 50 метри градно, додека првото злато за Кина го освои Јанг Џуншуан во трката на 200 метри слободно.

go88 rikvip go88 live Tải game bài đổi thưởng Go88 nhận code 100K miễn phí

sunwin khoá tài khoản tải sunwin tài xỉu online sunwing check i

Scroll to Top