Top Sport

„Мини Тајсон“ Дејвис со нокаутот на годината освои две титули!

Боксерот со прекар „Мини Тајсон“, Џервонта Дејвис го нокаутираше Лео Санта Круз со фантастичен аперкат во шестата рунда за да ја заддржи ВБА титулата во лесна категорија и да го додаде ВБА трофејот во јуниор лесна категорија на противникот.

Дејвис (24-0, 23 КО) го стаписа Санта Круз со два удари со левицата во главата за судијата Рафаел Рамос да го прекине мечот откако противникот беше во несвест зад него.

Флојд Мејведер Јуниор, кој е промотер на Дејвис изјави дека е горд на боксерот кој ги замолче критичарите и со 25 години е следната боксерска ѕвезда.

Scroll to Top