Top Sport

На Матка се собра европската кајакарска елита (Фотогалерија)

На патеката во спортско-рекреативниот центар Матка од денеска до сабота ќе се натпреваруваат најдобрите кајакари и кануисти од Европа. Тие ќе се борат за одличја на континенталниот шампионат во спринт.

Денеска на програмата беа класичните трки во сите конкуренции, а утре ќе се одржат натпреварувањата во екипна конкуренција.

Фото: Игор Паневски/Топспорт.мк

Scroll to Top