Top Sport

Најдобриот тенисер доби робот за помошник

Роџер Федерер стигна до својата шеста титула во 2017 година во неделата со победа над Рафа Надал во финалето на Мастерс турнирот во Шангај, по што оваа година заработи 10.523.805 долари, така што може да си приушти и скапи играчки.

Но, додека некои спортски ѕвезди како боксерот Флојд Мејведер јуниор или Кристијано Роналдо, тој не се пофали со парите или автомобилите, туку со робот домашен-помошник.

„Веќе станавме пријатели“, објави Федерер.

Scroll to Top