Top Sport

Несекојдневен нокаут, го среди фаворитот со бицепс во вратот

Бразилецот Даниел Торес со спектакуларен нокаут го победи Австриецот Саладин Парнас и така стана „KSW“ шампион во категорија до 66 килограми.

Парнас во овој меч важеше за голем фаворит, но Бразилецот со феноменален нокаут не му дозволи на противникот да го заврши мечот.

Нокаутот беше несекојдневен, затоа што Торес со бицепс го удри противникот во вратот и овој се најде на подот.

Scroll to Top