Top Sport

Обложувалниците најголеми шанси даваат Ѓоковиќ да го освои Австралија опен!

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ е прв фаворит за освојување на првиот годинешен грен слем тениски турнир – Австралија опен во Мелбурн, тврдат обложувалниците.

Квотата дека Ѓоковиќ ќе го подигне победничкиот пехар е 2.20.

Следен кој има најмал коефициент е Русинот Данил Медведев, 6.00.

Трет фаворит за титулата е Австриецот Доминик Тим со коефициент 6.10, додека четврти е Шпанецот Рафел Надал со квота 6.25. Федерер нема да настапи на турнирот.

Останува да се види како новите ковид-правила и карантинот пред почетокот на турнирот ќе влијаат на тенисерите.

Токму Ѓоковиќ ја брани титулата лани освоена во Мелбурн.

Sleepy Princess in the Demon Castle Episode 12 at website https://animeflix.nl animeflix ponyo

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 24 at GoGoAnime gogoanime overlord

Scroll to Top